Kategori arşivi: Paylaştıklarım

BOZOĞLU, REC TÜRKİYE KSSP’YE EĞİTMEN OLARAK KATILDI

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, REC Türkiye tarafından düzenlenen Kurumsal Sürdürülebilirlik Sertifika Programında (KSSP), AB Çevre Politikaları genel çerçevesini çizdi ve Türkiye`nin yapması gerekenleri değerlendirdi.

BOZOĞLU, REC TÜRKİYE KSSP’YE EĞİTMEN OLARAK KATILDI yazısına devam et

ASBEST SORUNU YOK ŞEFFAFLIK SORUNU VAR

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Ankara Şubenin düzenlediği asbest konulu panelde, asbestin değil şeffaflık olmamasının sorun olduğunu söyledi.

ÇMO Ankara Şube, asbest hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla, uzmanların ve vatandaşların katıldığı bir panel düzenledi. 5 Nisan Çarşamba akşamı Ankara`da düzenlenen panelin açış konuşmasını yapan Bozoğlu, katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘Kamudan, Odalarımızdan ve vatandaşlarımızdan gelenler olduğunu görüyorum. Gündemde olan bu konuya gösterdiğiniz bu yoğun ilgi için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim` dedi. ASBEST SORUNU YOK ŞEFFAFLIK SORUNU VAR yazısına devam et

BOZOĞLU VE BAYRI ÜNAL SİVAS’TA İNCELEMELERDE BULUNDU

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu ve İkinci Başkan Zeyneti Bayrı Ünal, Sivas`a giderek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

BOZOĞLU VE BAYRI ÜNAL SİVAS’TA İNCELEMELERDE BULUNDU yazısına devam et

ÇMO Başkanı Mersin’de düzenlenen törene katıldı

TMMOB Çevre Mühendisleri Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Mersin Temsilciliğinin düzenlediği meslekte onur yılı plaket törenine katılmak üzere Mersin`e gitti.

Mersin Temsilcisi Zehra Korkmaz`ın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen ÇMO Başkanı, meslekte onlu yıllarını dolduran meslektaşlarını kutlayarak, ‘Meslektaşlarımızı bir araya getiren değerli başkan Zehra Korkmaz‘a ve temsilcilik yönetimimize teşekkür ediyorum. Ailemiz güçlenerek büyüyor. Dayanışmaya en çok ihtiyacımız olan dönemde Adana Şube Başkanımız Kenan Doğan ve yönetim kurulunun da katılımı çok anlamlıydı` dedi.

ÇMO Başkanı Mersin’de düzenlenen törene katıldı yazısına devam et

ÇMO Başkanı Öğrencilerle Buluştu

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Aksaray ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitelerinde Çevre Mühendisliği bölümü öğrencileri ve öğretim üyeleriyle biraraya geldi.

Ankara Şube tarafından düzenlenen etkinlik çerçevesinde, Genel Başkan Bozoğlu, Şube Başkanı İlkim Yiğit, üye İlker Alkan ve  yedek üye Erol Özen, 31 Mart Cuma günü Aksaray Üniversitesine gitti.  Bölüm Başkanı Doç Dr. Levent Altaş, Yrd.Doç.Dr. Hasan Koçyiğit ve Yrd. Doç.Dr. Oğuzhan Gök tarafından karşılanan ÇMO heyeti, daha sonra çevre mühendisliği öğrencileri ile buluştu.

ÇMO Başkanı Öğrencilerle Buluştu yazısına devam et

ÇMO Almanya’dan Gelen Heyetti Ağırladı

Bozoğlu: Yalnızca ülkemizdeki değil ABD ve Avrupa’daki çevre sorunları, teknolojik gelişmeler ve mevzuat konusundaki süreçleri ve çalışmaları yakından takip ediyoruz.

CDU/CSU Alman Parlamentosu ve Eyalet Meclisi Çevre Politikalar Meclis Grup sözcüsü Bradenburg Eyalet Meclis Üyesi ve Meclis Başkan Yardımcısı DieterDombrowski, CDU Bradenburg Eyalet Meclis Grup Uzmanı Dr. Daniel Krüger, Berlin Eyalet Meclis Üyesi Danny Freymark, CDU Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Uzmanı Dr. Dirk Louy, Rheinland-Pfalz Eyalet Meclis Üyesi Michael Billen, CDU Saksonya Eyalet Meclis Danışmanı MarkusPraprotnick M.A, Baden-Wüttemberg  Eyalet Meclis Üyesi Paul Nemeth ve CDU Baden-Wüttemberg Eyalet Danışmanı Dr. DanielaHüttig TMMOB Çevre Mühendisleri Odası’nı ziyaret etti. ÇMO Almanya’dan Gelen Heyetti Ağırladı yazısına devam et

Hollanda Birinci Katibinden ÇMO Ziyareti

Bozoğlu: Görevim gereği çok sayıda ülke gezdim. Bu ülkelerin birçoğunda, ne yazık ki, çevre sorunları yaşanıyor…’

Hollanda Kraliyet Büyükelçiliği Birinci Katibi Erik van Oudheusen, Çevre Mühendisleri Odası Genel Merkezini ziyaret etti.

ÇMO Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Ankara Şube Başkanı İlkim Yiğit ve çevre mühendisi Melek Mercantaş tarafından karşılanan Oudheusen, ÇMO ve çalışmaları hakkında bilgi aldı. Hollanda Birinci Katibinden ÇMO Ziyareti yazısına devam et

Birlikte Harekete En Çok İhtiyaç Duyduğumuz Zamanlar

Başkan Bozoğlu, TMMOB Danışma Kurulu toplantısında birlikte hareket etmenin önemine değindi…

img_9115

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, TMMOB 44. Dönem 1. Danışma Kurulu toplantısındaki konuşmasında, birliğe, birlikte hareket etmeye en çok ihtiyaç duyulan zaman olduğunu söyledi.

Birlikte Harekete En Çok İhtiyaç Duyduğumuz Zamanlar yazısına devam et

ODTÜ REKTÖRÜNE ZİYARET

ÇMO Başkanı Bozoğlu, Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök ile bir araya geldi…

IMG_8673

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu ve YK üyesi Ertan Öztürk, Ortadoğu Teknik Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök`e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

ODTÜ REKTÖRÜNE ZİYARET yazısına devam et

BOZOĞLU VE ÜNAL’DAN TMMOB’A ZİYARET

ÇMO Genel Başkanı Baban Bozoğlu ile 2. Başkan Zeyneti Ünal TMMOB Başkanı Koramaz’ı ziyaret etti…

tmmob

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu ve ikinci Başkan Zeyneti Bayri Ünal, 9 Ağustos Salı günü TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz`a ziyarette bulundu.

Genel konuların ele alındığı görüşmede TMMOB Saymanı Bahattin Şahin ile Genel Sekreter Dersim Gül de hazır bulundu.