DÜNYA BANKASI GÖREVLİSİ HUTTON, BOZOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Dünya Bankası Değerlendirme görevlisi Hutton Baran Bozoğlu’nu ziyaret etti

48351_16_27_54Türkiye`deki çevre mevzuatı, enerji yatırımlarının çevreye uyumu ve AB Çevre Faslı süreci hakkında bilgi edinme amaçlı ziyarette Hutton, Genel Başkanı Baran Bozoğlu tarafından ağırlandı.

Bozoğlu, konuk üyeyi havza eylem planı, ÇED ve denetleme mekanizmaları konularında bilgilendirerek, bağımsız bir Çevre Bakanlığı`nın ve halkın katılımının önemini anlattı.

JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASINDAN ZİYARET

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyelerinden Ziyaret

jmo ziyareti24. Olağan Genel Kurulu`nun ardından seçimini de tamamlayan Jeoloji Mühendisleri Odası yeni Yönetim Kurulu Üyeleri (Başkan Hüseyin ALAN, II. Başkan Faruk İLGÜN, Yazman Murat ATEŞOĞULLARI, Sayman Halil İbrahim YİĞİT, Mesleki Uyg. Üyesi Ümit UZUNHASANOĞLU ve Sosyal İlş. Üyesi Rengin KONUK) ÇMO’yu ziyaret etti.

JMO Başkanı Alan, seçimin ardından gerek tanışmak gerekse ilişkileri daha yakınlaştırmak için bütün odaları ziyaret etme kararı aldıklarını ve ziyarete aynı sokakta olunması nedeniyle ÇMO`dan başladıklarını söyledi. Başkanımız Baran Bozoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘Gerçekten bu ziyaretten çok mutlu oldum` diye konuştu.

Daha sonra, diğer yönetim Kurulu üyelerimizin de katılımıyla Oda faaliyetleri, ülke ve çevre sorunlarının konuşulduğu ziyaret, yaklaşık bir saat sürdü.

IX. Çevre Sorunları Kongresi

ÇMO Başkanı Bozoğlu, Fatih Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünün kapatılmasını eleştirdi.

fatih uniÇMO Başkanı Baran Bozoğlu, Fatih Üniversitesi Öğrencilerinin Düzenlediği  Üniversite Öğrencileri  IX. Çevre Sorunları Kongresi`nde (ÇESKO 2014) yaptığı konuşmada, alt yapısı bulunan ve önemi gün geçtikçe artan Çevre Mühendisliği bölümünün kapatılmasını eleştirdi.

Fatih Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından bu yıl 9.su düzenlenen ÇESKO 2014`e katılan ÇMO Başkanımız Bozoğlu , bölüm öğrencileri ile biraraya gelerek,  Oda olarak yaptıklarımız çerçevesinde sohbet etti. Kongrede konuşma da  yapan Baran Bozoğlu konuşmasında, ÇED sürecinden, bu süreçte, öncesinde ve sonrasında yaşanan hukuksuzluklardan  ve  yapılan yanlışlıklardan söz etti. Bozoğlu ayrıca, Fatih Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünün kapatılacağını duyduğunu ve buna çok üzüldüğünü belirterek, ‘Hali hazırda bir alt yapısı olan üstelik çevre mühendisliğine, çevre mühendislerine ihtiyacın giderek arttığı bir dönemde bölümün kapatılmasını doğru bulmuyoruz` dedi.

Çevre bilimi, teknolojisi ve yönetimi alanlarında çalışan lisans ve lisansüstü öğrenciler ile kamu ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı kongrede, katılımcılara teşekkür plaketi sunuldu. Başkanımız Baran Bozoğlu da plaketini,  Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa PETEK`ten aldı.