Paris Anlaşması İmzalandı

Paris İklim Zirvesi Birleşmiş Milletler tarafından 2015 Aralık ayında gerçekleştirilmiş ve bu zirveden Kyoto Protokolü’nün süresinin dolduğu 2020 yılının sonrasındaki sürece dair bir anlaşma çıkmıştır. Paris Anlaşması 22 Nisan Uluslararası Yeryüzü Günü’nde New York’ta imzaya açıldı.

kutup

Paris Anlaşması İmzalandı yazısına devam et

Uluslararası Yeryüzü Günü

Baran Bozoğlu: Biz ÇMO olarak bu vesile ile bütün meslektaşlarımızla birlikte, her kurum ve kuruluşun, çevrenin ve halk sağlığının korunması, yaşanabilir bir dünya için yapacağı projelere destek vereceğimizi, aynı şekilde kendi bilimsel çalışma ve projelerimizi de kamu yararına sunacağımızı bir kez daha dile getiriyoruz.”

Yeni Çağrı Gazetesi 25 Nisan 2016

yeni çağrı

Uluslararası Yeryüzü Günü yazısına devam et

HER ŞEYE DEĞİL, YANLIŞ İŞE KARŞIYIZ

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Türk Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Recep Şahin`i ziyarette, ‘Odalar üzerinde her şeye karşı gibi bir imaj var. Biz her şeye karşı değiliz, yanlışı eleştirdiğimiz kadar doğru işleri de dile getiriyoruz` dedi.

IMG_8354

HER ŞEYE DEĞİL, YANLIŞ İŞE KARŞIYIZ yazısına devam et

Su Kanunu Çalışmamız var

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş’ı ziyaretinde, ‘Oda olarak Su Kanunu hakkında kapsamlı çalışma yaptık’ dedi.

IMG_8342

Su Kanunu Çalışmamız var yazısına devam et

Büyümeyelim mi?

Türkiye Ekonomi Politikaları Vakfı’nın (TEPAV) 19 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirdiği 10. Bölgesle Kalkınma ve Yönetişim Sempozyumunda, ‘ÇED’in Ötesine Neden Geçmeliyiz’ başlıklı oturumu yöneten Baran Bozoğlu, Eco IQ dergisine sempozyumla ilgili değerlendirme yazısı kaleme aldı.

eıq1

Bozoğlu: Doğanın zaman kaybına ne yazık ki tahammülü yok. Bu nedenle iletişim kanallarını açarak tartışma ve çözüm üretme süreçlerini yaratmak gerekiyor. İletişimin siyaseti de dönüştürmek için önemli bir araç olduğunu unutmamak lazım. Bunu nasıl başaracağımız ise içerisinden geçtiğimiz günlerde oldukça belirsiz…

Büyümeyelim mi? yazısına devam et

ÇMO Yeni Başkanını Seçti…

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, Genel Kurul ve seçim çalışmasını tamamladı. Seçim sonucu toplanan yeni Yönetim Kurulu,  oy birliği ile Baran Bozoğlu’nu Yönetim Kurulu Başkanlığına seçti.

IMG_8303

Ankara‘da 26 Mart Cumartesi günü yapılan Genel Kurul, Atatürk, silah arkadaşları, devrim şehitleri ve ülkede yaşanan bombalı patlamalarda yaşamını yitirenler için saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Divanın oluşturulması ve Divan Başkanı seçimi ile devam eden toplantıda ilk konuşmayı, ÇMO Başkanı Mert Güvenç yaptı.

ÇMO Yeni Başkanını Seçti… yazısına devam et