Gökçek’in demokratlığının göstergesi!

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Emre Sevim ve Peyzaj Mimarları Odası Ankara Şube Başkanı Ayşegül Oruçkaptan,  Ankara Adliyesi’ne giderek ifade verdi.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in geçen hafta yaptığı suç duyurusu üzerine bugün  Adliyeye giden Başkanlar,  cumhuriyet savcısı Muhittin Buyruk’a ifade verdikten sonra adliye önünde basın açıklaması yaptı.

ÇMO Başkanı Bozoğlu konuşmasında Ankapark projesinin kaçak biçimde sürdüğünü belirterek, ‘Ankara’nın havası, suyu, toprağı kirlidir, yeşil alanı yoktur. AOÇ’nin, havanın temizlenmesi ve yeşil alan ihtiyacının giderilmesi için kamu yararı çerçevesinde ağaçlandırılması ve rekreasyon alanı haline getirilmesi gerekir. Ancak bu şekilde hava kirliliği sorununu çözebiliriz” diye konuştu.

Bozoğlu, ifade vermelerine sebep suç duyurusuna ilişkin, ‘ Herkes aynı oyuncaklarla oynamak zorunda mı? Hakkımızdaki suç duyurusu Sayın Gökçek’in demokratlığı hakkında çok net bir durum ortaya koymaktadır. Eleştiriye tahammülü bulunmamaktadır’  ifadesini kullandı.

Basın açıklama metnini okuyan ŞPO Ankara Şube Başkanı Sevim, ifade ver dikleri soruşturmanın buna ‘misilleme’ olduğunu savunarak,  ‘Artık hukuka da sığınamaz hale geldik. Sokakta teröristtik, yargıya başvurunca da iftiracı olduk’  dedi.  PMO Ankara Şube Başkanı Oruçkaptan da projenin kamu yararı gözetmediğini ve problemleri bulunduğunu savunarak, projenin gerçekleştirilmemesi gerektiğini söyledi.