Bozoğlu, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Ecel ile Görüştü

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu ve  Genel Sekreter Cem Ferda Tunçer, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürü Muhammed Ecel ile yaptığı görüşmede Bozoğlu, mesleki çalışmalarla ilgili, oda ve bakanlığın iletişim halinde olmasının önemli olduğunu kaydetti.

gnmd

Bozoğlu, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Ecel ile Görüştü yazısına devam et

ÇEVBİR ve ÇMO bir araya geldi…

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) ile ÇEVBİR  (Çevre Mühendislik ve Danışmanlık Birliği Derneği) üyeleri, akşam yemeğinde buluştu.

Göreve başlamalarının ardından gerçekleştirdikleri nezaket ziyareti üzerine, ÇMO yeni yönetimi  de ÇEVBİR Yönetim Kurulu`na iadei ziyarette bulundu.

çevbir

ÇEVBİR ve ÇMO bir araya geldi… yazısına devam et

Başkan Bozoğlu Anıtkabir’de mozoleye çelenk koydu…

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri, birim temsilcileri ve meslektaşları ile birlikte 07 Mayıs Cumartesi günü Anıtkabir`e giderek, mozoleye çelenk koydu.

IMG_8432

Başkan Bozoğlu Anıtkabir’de mozoleye çelenk koydu… yazısına devam et

Bozoğlu, ODTÜ Dekan Yardımcısı Dilek Sanin’i ziyaret etti…

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu ve Ankara Şube çalışanı çevre mühendisi Cem Şahin, ODTÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı ve ÇMO üyesi Dilek Sanin`e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

IMG_8386

Bozoğlu, ODTÜ Dekan Yardımcısı Dilek Sanin’i ziyaret etti… yazısına devam et

KAPSAMLI BİR SU KANUNU ÖNEMLİ VE GEREKLİ

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Cumali Kınacı`yı ziyarette, geniş kapsamlı bir Su Kanunun önemli oluğunu belirterek,  bu konuda çalışmaları olduğunu söyledi.

IMG_8368

KAPSAMLI BİR SU KANUNU ÖNEMLİ VE GEREKLİ yazısına devam et

Santrallere Destek ve Muafiyet Geldi

ANAYASA Mahkemesi’nin 2014 yılında iptal ettiği hükümler, Elektrik Piyasası Kanunu’nda Değişiklik Teklifi’ne eklenince çevreciler isyan etti.

Hürriyet Gazetesi 04 Mayıs 2016

hüriyet

Teklife göre özelleştirilen bütün termik santraller, 2020 yılına kadar çevre mevzuatından muaf tutulacak. Enerji yetersizliği durumunda termik santraller de yenilenebilir enerji teşvikinden yararlanacak. Çevre Mühendisleri Odası Başkam Baran Bozoğlu, “Teklif yasalaşırsa, termik santrallerin bacasına filtre takmasına, atıklarım uygun şekilde bertaraf etmesine gerek kalmayacak. Santraller çevreyi kirletiyormuş hiç önemi olmayacak. Üstüne üstlük temiz enerji kaynaklarına verilmesi gereken alım garantisi, halk sağlığım tehdit eden geri kalmış kömürlü termik santrallere verilmeye çalışılıyor” dedi.

Santrallere Destek ve Muafiyet Geldi yazısına devam et