Beşikçioğlu’ndan destek…

Tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu, Baran Bozoğlu ile görüşmesinde, ‘Ülkenin böyle insanlara gerçekten ihtiyacı var’ diyerek desteğinin ondan yana olduğunu söyledi.

Ankara’da, Tatbikat Sahne’sinde biraraya gelen Bozoğlu ve Beşikçioğlu, çevre sorunlarında yaşananları konuştu. Baran Bozoğlu’nun, ülke genelinde yaptığı ziyaretleri ve buralarda yaşanan çevre katliamlarını ayrıntıları ve örnekleriyle aktarmasını ilgi ile dinleyen ünlü sanatçı şöyle konuştu:

‘Bizler sanatçı olarak tabii ki, bu kadar ayrıntıyı bilmiyoruz. Ayrıca işin ehli, mühendis de değiliz. Ancak anlattıklarınız inanılmaz. Siz anlatırken, ben bu işe nasıl destek verebilirim, sizin için, çevre için neler yapabilirim diye düşünüyorum. Bir tv dizisi olabilir belki. Üzerinde düşünmek ve arkadaşlarımla da konuşmak istiyorum.’

Kendisine sunduğu raporları okuyacağını kaydeden Erdal Beşikçioğlu, Bozoğlu’nun aday adaylığına da sıcak bakarak, gerçekten çalışan insanlara ve politikacılara ülkenin bugün dünden daha çok ihtiyacı olduğunu söyledi. Ünlü sanatçı, ‘Ben sizin için ne yapabilirim, nasıl olur bilemiyorum ama sizi desteklediğimi bilmenizi isterim’ diye konuştu.

Daha sonra tiyatronun önüne inen ikili birlikte fotoğraf çektirerek, tekrar buluşmak üzere sözleşti.