Birlikte Harekete En Çok İhtiyaç Duyduğumuz Zamanlar

Başkan Bozoğlu, TMMOB Danışma Kurulu toplantısında birlikte hareket etmenin önemine değindi…

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, TMMOB 44. Dönem 1. Danışma Kurulu toplantısındaki konuşmasında, birliğe, birlikte hareket etmeye en çok ihtiyaç duyulan zaman olduğunu söyledi.

Ankara’da, İnşaat Mühendisler Odası Teoman Öztürk Toplantı Salonunda 24 Eylül Cumartesi günü gerçekleşen toplantı,  TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz’ın açış konuşmasıyla başladı.

Toplantıda söz alan Bozoğlu, Uluslararası İşgücü Kanunu, Anayasa Mahkemesinin TMMOB Kanunu`nun Ek 1. Maddesini iptal etmesi, çevre sorunları, Elektrik Piyasası Kanunu, ÇED süreci ve iklim değişikliği gibi güncel konuları değerlendirdi.

Sözlerine TMMOB örgütünün önemine değinerek devam eden ÇMO Başkanı, ‘Örgütsüz mücadele mücadele değildir. Çok şanslıyız, bizim bir örgütümüz var. TMMOB emekten, halktan, laiklikten, demokrasiden yana çalışmalarına aynı hızla devam ediyor’ dedi.  Baran Bozoğlu sözlerini, ‘Birlik, dayanışma, demokrasi ve laiklik yolunda birlikte hareket etmeye en çok ihtiyacımız olan zamanlardan geçiyoruz. Birlikte hareket etmek, bu süreçte birliğimize sahip çıkarak, saygı duyarak hareket etmek önemli.  Mevlana’nın dediği gibi ‘Bir mum diğer bir mumu tutuşturduğunda ışığından bir şey kaybetmez’ diyerek tamamladı.

TMMOB Başkanı Emin Koramaz da  konuşmasında, 15 Temmuz darbe girişimi, OHAL, cadı avına dönüşen görevden almalar konularına değinerek,  TMMOB’nin çalışma programıyla belirlenen mücadele alanları konusunda da bilgi verdi.