Biz kamu yararına tarafız…

Türkiye’nin 80. partisi olarak kurulan Merkez Parti ( MEP) Genel Başkan Yardımcıları, ÇMO Başkanı Baran Bozoğlu’nu makamında ziyaret etti. Prof. Dr. Abdurrahim Karslı başkanlığında, 2011 yılında hazırlıklarına başlanan ve Türkiye’nin 80. Partisi olarak kurulan MEP Genel Başkan Yardımcıları Metin Hacımustafaoğlu, Hasan Macit, Yaşar Asiler ve Savaş Karabali, parti tüzüklerini ve çalışmalarını anlatmak üzere Baran Bozoğlu ile görüştü.

Partilerinin inanç, ideoloji, mezhep ayrımı yapmadan,bölücü değil  birleştirici olma iddiasında olduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Asiler, özellikle Doğu illerine yaptıkları ziyarette halkın kendilerine çok sıcak baktıklarını belirtti. Metin Hacımustafaoğlu da günümüzde kavgacı davranışın evlere, ailelere kadar girdiğinden yakınarak, ‘Muhabbet ortadan kalktı. Aile bireyleri arasında, komşular arasında derken giderek yayılan bir halka ile kavga dalgası var. Sıfır sorundan sınır komşularımızla düşmanlık aşamasına geldik’ dedi. Genel Başkan Yardımcısı, Oda’ların genel politika olarak taraf görünmeyi tercih etmediklerini ama bunun yanlış olduğunu düşündüğünü belirtmesi üzerine Bozoğlu, ‘Biz Çevre Mühendisleri Odası olarak tarafımızı kamu yararından yana belirliyoruz. Her zaman da politikamız bu oldu. 3. Havalimanı örneğini verecek olursak, biz havalimanı yapılmasına karşı çıkmıyoruz, 70 adet gölün kurutulmasına, 2,5 milyon ağacın kesilmesine, kuş göç yoluna zarar verilmesine yani havalimanının yerine karşı çıkıyoruz dedik’ diye konuştu.

MEP’in yeni başlayan yolculuğunda başarılar dileyen Başkan Bozoğlu, çevre sorunları konusunda bilgi, destek anlamında Oda olarak her zaman yardımcı olabileceklerini de belirterek, ‘Biz çevre için her zaman ve her koşulda mücadele için varız’ dedi.