Bozoğlu, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Ecel ile Görüştü

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu ve  Genel Sekreter Cem Ferda Tunçer, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürü Muhammed Ecel ile yaptığı görüşmede Bozoğlu, mesleki çalışmalarla ilgili, oda ve bakanlığın iletişim halinde olmasının önemli olduğunu kaydetti.


Başkan Bozoğlu ve Genel Sekreter Tunçer, 31 Mayıs Salı günü Çevre Yönetimi Genel Müdürü Ecel`i makamında ziyaret etti. Bozoğlu ziyarette, yeni yönetimde, bakanlıkta çalışan meslektaşlarının sayısının arttığını belirterek,  ‘Mesleki çalışmalarda birlikte hareket edebilmemiz, iletişim içinde olmamız önemli` dedi. Genel Sekreter Tunçer de meslekle ilgili konuların herkesi ilgilendirdiğini ekleyerek ‘Birlikte çalışmamız, çalışabilmemiz gerekli` diye konuştu.

Genel Müdür Ecel ise bir işin doğru yapılabilmesi için olumlu ve olumsuz eleştirinin önemli olduğunu ifade ederek, ‘Çalışmalarla ilgili olumluyu ve olumsuzu konuşmak, fikir alışverişinde bulunmak önemli. Böylelikle yapılan işler en iyi, en doğru şekilde yapılabilir`  dedi.


ÇMO Başkanı Bozoğlu, 3 Haziran`da düzenlenecek olan Biyolojik izleme Çalıştayı hakkında Genel Müdür Ecel`i bilgilendirerek davet etti. Çalıştay ile ilgilenen Muhammed Ecel, ‘Çok güzel bir çalışma, kutlarım şimdiden. Ne var ki, o gün İstanbul`da olacağım` yanıtını verdi. Bozoğlu`nun ayrıca yabancı uzmanlar ile birlikte 28 Haziran`da düzenlenecek olan Toprak Kirliliği Çalıştayını da önemli bir çalışma olarak değerlendiren Genel Müdür Ecel, bu konuda ellerinden gelen desteği vereceklerini ve çalıştaya konuşmacı olarak katılımcı sağlayacaklarını söyledi.

Bozoğlu ve Tunçer`in ayrıca Odaya davet etmesi üzerine bundan mutluluk duyacağını belirten Ecel, ‘Odayı mutlaka ziyaret edeceğim` dedi. Sıcak ve samimi bir havada geçen ziyaretin sonunda taraflar birlikte fotoğraf çektirdi.