ÇMO BAŞKANI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Ankara Şube tarafından düzenlenen etkinlik çerçevesinde, Genel Başkan Bozoğlu, Şube Başkanı İlkim Yiğit, üye İlker Alkan ve  yedek üye Erol Özen, 31 Mart Cuma günü Aksaray Üniversitesine gitti.  Bölüm Başkanı Doç Dr. Levent Altaş, Yrd.Doç.Dr. Hasan Koçyiğit ve Yrd. Doç.Dr. Oğuzhan Gök tarafından karşılanan ÇMO heyeti, daha sonra çevre mühendisliği öğrencileri ile buluştu.

  

Aynı heyet 1 Nisan Cumartesi günü de Niğde Ömer Halisdemir üniversitesini ziyaret etti.  Burada da ÇMO heyetini bölüm hocaları Prof.Dr. Fehiman Çiner, Doç.Dr.Neslihan Doğan Sağlamtimur, Doç.Dr.Sevgi Demirel ve Doç.Dr.Selma Yaşar Korkanç karşıladı.

Her iki üniversitede öğrencilere konuşma yapan Başkan Bozoğlu, Oda hakkında bilgi verdi ve faaliyetlerini anlattı. Çevre mühendisliği mesleği hakkında da deneyim, görüş ve önerilerini paylaşan Baran Bozoğlu, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Bozoğlu konuşmalarında, çevre görevlisi kavramına karşı olduklarını belirterek, çevre görevlisi değil çevre mühendisi vurgusu yaptı.

Yoğun katılımın olduğu ziyaretlerde öğrenciler tarafından büyük ilgi ile karşılanan heyet birlikte anı fotoğrafı çektirdi.