Gökçek’ten ÇMO’ya Suç Duyurusu

Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark’la ilgili kendisine iftira atıldığı gerekçesiyle beş meslek odası hakkında suç duyurusunda bulundu
Kendisi hakkında yalan ve yanlış beyanlarda ve suç duyurusunda bulunulduğu gerekçesi ile savcılığa giden Gökçek, ÇMO hakkında suç duyurusunda bulundu.
Diğer Odalar için de aynı duyumu aldıklarını söyleyen ÇMO Başkanı Baran Bozoğlu, yaptığı kısa açıklamada 26 Ocak Pazartesi günü savcılığa giderek ifade vereceklerini belirterek, ‘İfade vermemizin ardından saat 11.30’da Ankara Adliyesinin önünde yapacağımız basın açıklaması ile savcıya verdiğimiz ifadeyi ve bugüne kadar söylemediklerimizi kamuoyu ile paylaşacağız’ dedi.
Yaşanılanların ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ ata sözünü hatırlattığını söyleyen ÇMO Başkanı, ‘Sayın Gökçek görevini yapmak yerine, saldırmayı, kavga ortamı yaratmayı, hedef göstermeyi seçiyor. Demirden korksak trene binmeyiz. Biz bugüne kadar yalnızca hukuka güvendik, hukuk, bilim ve gerçekler çerçevesinde hareket ettik. Alnımız açık, korkumuz yok. Bundan sonra da bilim ve hukuk çizgisinde mücadelemizi sürdüreceğiz’ diye konuştu.

Hürriyet Ankara Gazetesi 23 Ocak 2015

Milliyet Ankara Gazetesi 23 Ocak 2015

Haber Türk Gazetesi 23 Ocak 2015

Bursa Hakimiyet Gazetesi 23 Ocak 2015

Takvim  Gazetesi 23 Ocak 2015