HER ŞEYE DEĞİL, YANLIŞ İŞE KARŞIYIZ

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Türk Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Recep Şahin`i ziyarette, ‘Odalar üzerinde her şeye karşı gibi bir imaj var. Biz her şeye karşı değiliz, yanlışı eleştirdiğimiz kadar doğru işleri de dile getiriyoruz` dedi.


ÇMO Genel Başkanı Bozoğlu, Genel Sekreter Cem Ferda Tunçer ve Genel Sayman Gökşin Tekindor, aynı zamanda çevre mühendisi olan TBB Genel Sekreter Yardımcısı  Recep Şahin`i makamında ziyaret etti.  Çevre sorunları ve belediyelerde daha fazla çevre mühendisi istihdamı gibi konuların ele alındığı görüşmede meslek Odaları hakkında olumsuz imaj olduğu konusuna değinen Baran Bozoğlu, şöyle konuştu:

‘Biz öncelikle ülkemizin geleceğini ve halkımızın sağlığını düşünüyoruz. Bu ilkeden hareketle ve bilimin önderliğinde yanlış eksik uygulamaları eleştirirken, doğru yapılanları da elbette dile getiriyoruz. ÇMO olarak yeni yönetimimizle, doğru işleri sahiplenip destek veren bir anlayışla, çevre için mücadele eden bütün kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket etmek istiyoruz.`

Genel Sekreter Tunçer de belediyelerin atık yönetiminde önemli kurumlar olduğunu kaydederek, bu konuda birlikte nelere yapılabileceği konusuna değindi.

Recep Şahin ise görüşmede, bir dönem birlikte çalıştığı meslektaşları ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, o dönemde yapılan çalışmaları paylaştı.


Oldukça sıcak ve samimi havada geçen ziyarette, ÇMO Başkanı, Oda olarak kentsel dönüşümde ortaya çıkabilecek asbest ve asbestli atıkların yönetimi konusunun ele alınacağı bir çalıştay yapılacaklarını belirterek, TBB`yi de bu çalıştaya davet etti.