IX. Çevre Sorunları Kongresi

ÇMO Başkanı Bozoğlu, Fatih Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünün kapatılmasını eleştirdi.

ÇMO Başkanı Baran Bozoğlu, Fatih Üniversitesi Öğrencilerinin Düzenlediği  Üniversite Öğrencileri  IX. Çevre Sorunları Kongresi`nde (ÇESKO 2014) yaptığı konuşmada, alt yapısı bulunan ve önemi gün geçtikçe artan Çevre Mühendisliği bölümünün kapatılmasını eleştirdi.

Fatih Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından bu yıl 9.su düzenlenen ÇESKO 2014`e katılan ÇMO Başkanımız Bozoğlu , bölüm öğrencileri ile biraraya gelerek,  Oda olarak yaptıklarımız çerçevesinde sohbet etti. Kongrede konuşma da  yapan Baran Bozoğlu konuşmasında, ÇED sürecinden, bu süreçte, öncesinde ve sonrasında yaşanan hukuksuzluklardan  ve  yapılan yanlışlıklardan söz etti. Bozoğlu ayrıca, Fatih Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünün kapatılacağını duyduğunu ve buna çok üzüldüğünü belirterek, ‘Hali hazırda bir alt yapısı olan üstelik çevre mühendisliğine, çevre mühendislerine ihtiyacın giderek arttığı bir dönemde bölümün kapatılmasını doğru bulmuyoruz` dedi.

Çevre bilimi, teknolojisi ve yönetimi alanlarında çalışan lisans ve lisansüstü öğrenciler ile kamu ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı kongrede, katılımcılara teşekkür plaketi sunuldu. Başkanımız Baran Bozoğlu da plaketini,  Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa PETEK`ten aldı.