KAPSAMLI BİR SU KANUNU ÖNEMLİ VE GEREKLİ

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Cumali Kınacı`yı ziyarette, geniş kapsamlı bir Su Kanunun önemli oluğunu belirterek,  bu konuda çalışmaları olduğunu söyledi.

Çevre Mühendisleri Odası yeni yönetimi, Genel Müdür Kınacı`yı makamında ziyaret etti. Su Kanunu ve Biyolojik Çeşitlilik Kanunu taslaklarının konuşulduğu toplantıda, ÇMO olarak Su Kanunu hakkında kapsamlı çalışmaları olduğunu anlatan Başkan Bozoğlu,  geniş kapsamlı Su Kanununun öneminden söz etti.  Genel Müdür Kınacı da bütün canlıların suya ihtiyacı olduğunu belirterek, ‘Kişi kurum ayıramayız. iç işlerinden dış işlerine, sağlıktan çevreye kadar bütün bakanlıklar bu konuyla ilgili birbiriyle ilişkili` dedi.

Oda olarak düzenlenecek, akademisyenler ve kurumlardan uzmanların katılacağı Türkiye`de Biyolojik İzleme Çalışmaları konulu çalıştayın da ele alındığı görüşmede Bozoğlu, Genel Müdür Kınacı ile konu hakkında düşüncelerini paylaştı.


Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarete ÇMO Genel Başkanı Bozoğlu ile birlikte Genel Sekreter Cem Ferda Tunçer, Genel Sayman Gökşin Tekindor ve YK yedek üyesi Günal Özenirler`in katıldı.