TMMOB VE BAĞLI ODALAR ANKARA YÜRÜYOR

TMMOB ve bağlı Odalar, AKP Hükümeti tarafından hazırlanan torba yasaya karşı Türkiye’nin dört bir yanından sekiz koldan yürüyüş başlatıyor. “ÜLKEMİZE, HALKIMIZA VE MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKIYOR, ANKARA YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ BAŞLATIYORUZ” başlığıyla yola çıkacak olan Oda başkanları 50’ye yakın yerde basın açıklaması yapacak.


Türkiye`nin dört bir tarafından, altı koldan yola çıkan yürüyüş kollarına Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, 11 Şubat Çarşamba günü Aydın‘dan katılacak.

Bozoğlu ve beraberindeki heyet, Aydın‘da saat 12.30‘da yapılacak basın açıklamasının ardından Denizli‘ye geçecek. Denizli Bayram Yeri Meydanında saat 16.00‘da da basına açıklama yapacak olan TMMOB Başkanları daha sonra İzmir’e hareket edecek. 12 Şubat Perşembe günü saat 09.30‘da İzmir Kemalpaşa‘da, saat 15.00‘de de Soma‘da basın açıklaması yapacak olan heyet Yırca’ya geçerek köylülerle bir araya gelecek ve madenciler anıtını ziyaret edecek.
Aynı akşam saat 19.00‘da İzmir’de meşalelerle yürüyecek olan heyet 14 Şubatta Ankarada gerçekleştirecek TMMOB Olağanüstü Genel Kurulu`nda buluşacak.