Türkiye‘de Çevre Yönetimi, ÇED Süreci ve Güncel Çevre Sorunları Paneli

Balıkesir Üniversitesi Çevre Bilimleri Kulübü‘nün düzenlediği “Türkiye‘de Çevre Yönetimi, ÇED Süreci ve Güncel Çevre Sorunları” başlıklı paneline katılan ÇMO Başkanı Bozoğlu, öğrenciler tarafından kapıda karşılandı. Katılımın yoğun olduğu ve süre ilerledikçe katılımcı sayısının arttığı panelde, üç saate yakın ara vermeksizin konuşan Bozoğlu, ‘Gerçeklerin gizlendiği bir ortamda, yorulmadan, bıkmadan her alanda sorunları dile getirmeliyiz ki, tarihe müdahale edebilelim. Herkesin yaşamında topluma katkı verebileceği alanlar vardır. Bana, yıllık izin alınıp o kadar yol çekip panelde konuşmacı olunur mu diyen değerli arkadaşlarıma önerimdir` diye konuştu.

Bozoğlu, ÇMO Bursa Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Efsun Dindar ile  birlikte katıldığı panelde, kendilerini yalnız bırakmayan öğrencilere teşekkür ederek, duygularını, ‘Bizi yalnız bırakmayan, umut dolu, pırıltılı gözlerle paneli izleyen, organize eden, sorularıyla, görüşleriyle zihinlerin daha da açılmasını sağlayan değerli öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ederim. Balıkesir Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri, toplumsal sorunları, mesleki sorunları, çevre sorunlarını dert ediyorlar! İyi ki varlar` şeklinde dile getirdi.

Oda Başkanı Bozoğlu ve Bursa Temsilcisi Dindar panel öncesinde, Balıkesir Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Özmetin‘i de makamında ziyaret ederek, okulları ve çevre sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundu.