Üzerinden bir asır geçen destan: Çanakkale Destanı…

Yakın tarihimizin en büyük zaferi, dünya tarihinde rastlanmayan bir direniş ve kahramanlık örneği olan 18 Mart, Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin üzerinden tam bir asır geçti.


Çanakkale‘de 1915‘te, Mustafa Kemal Atatürk öndeliğindeki ordumuz, yaklaşık 300 bin askerimizi şehit vererek elde etti bu başarıyı.
Bu destan, yeryüzündeki hiçbir silahın vatan ve ulus sevgisine karşı başarılı olamayacağının göstergesidir. Bu destan, Atatürk ve silah arkadaşlarının, ulusumuza Türkiye Cumhuriyeti‘nin bağımsızlığını armağan ettiği bu zafer, yalnızca ülkemizde değil, dünyada da büyük bir mücadele örneği olarak kayıtlara geçmiştir. Bu destan, Türk insanının vatan sevgisi uğruna neler yapabileceğini gösteren en önemli tarihi olaylardan biri, bugün Türkiye Cumhuriyeti topraklarında bağımsız ve özgürce yaşayabilmemiz için atılan önemli bir adımdır…


Bugün eğer bir vatanımız, hiçbir devletin egemenliği altında olmadan yaşadığımız bir toprağımız varsa bunu borçlu olduğumuz, canlarını feda ederek bizlere bırakan devrim şehitleri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti`nin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarına teşekkür ediyor ve önlerinde saygı ile eğiliyorum.
Bu vatan topraklarını kanlarıyla sulayan Atatürk ve devrim şehitlerimizi bir kez daha saygı, şükran ve minnetle anıyorum